Fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

#1 2007-01-07 20:15:35

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

menstruatia e redusa cantitativ de la antibebe! pana aici ok... redusa, redusa... dar cat de redusa? in prima zi cateva picaturi, noaptea la fel.... iar dupa: 2 sau 3 cheguletze urate:( si atat! asta a fost "menstruatia" mea de luna trecuta... e normal...?e cazul sa-mi fac griji?cesafac... bine...mi-am facut deja, m-am linistit... dar vreau sa stiu!... aaaaa si as vrea sa stiu cum se produce aceasta falsa menstruatie... stiu ca antibebele opresc activitatea ovarelor... dar cum se produce menstra?ca sa inteleg si eu de ce poate fi atat de putina secretie... mentionez ca past le-am luat corect!fara nici un fel de problema! multumesc

Ultima oara a fost editat de annna (2007-01-07 20:16:35)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 



#2 2007-01-07 20:23:15

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

asa mia venit si mie prima luna ... asa niste stropi numa ...  deci stai linistita ... important e ca tia venit wink


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#3 2007-01-07 20:25:00

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

annna nu cred ca trebuie sa iti faci griji, doctoressa spunea ca si daca iti vine o picatura..e okay..e considerata menstruatie (sper sa nu ma insel..dar daca insa o fac, ma vor corecta fetele tongue )

Offline

 

#4 2007-01-08 09:17:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

singerarea careia ii spunem menstruatie e o singerare de privatie la progesteronul din pastila. Odata ce noi prim contraceptivelele endometrul se necrozeaza in lipsa progesteronului si se descoameaza. Se elimina la exterior insotit de o cantitate eventual foarte mica de singe pentru ca e foarte subtire si rupe putine vase de singe care se inchid repede. Deci, asa cum am mai spus, si o picatura daca e, inseamna ca e ok


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-01-08 13:39:39

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

multumesc doctoressa.... mutumesc fetelor! adevarul e ca ne-am cam ingrijorat; probabil pt ca ne place sa ne si chinuim neutral ... ca doar si numai fericire = banalitate....
in alta ordine de idei ma bucur ca m-am lamurit! deci de acum stiu sigur ca asta nu e o problema si ca atata timp cat iau pastilutzele corect si fara alte medicamente n-are nici un sens sa ne ingrijoram si sa ne gandim la toate nenorocirile cesafac ...
pooopici pt toata lumea!


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#6 2007-03-28 09:41:26

mitza
Membru
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 4

Re: fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

am si eu aceeasi problema ca si annna, dar acum m-am mai linistit..., dar totusi, dupa prima luna de antibebe mi-a venit in ziua a 4-a, foarte  putin, si sper sa se opreasca dupa vreo 2-3 zile , si sa nu am spotting...

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » fetelor! doctoressa... raspunsurile voastre m-ar lamuri!

   

Footer-ul board-ului

© Copyright 2002–2024 forummamici.ro
© ForumMamici.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.